Reklama

Reklama

Rozbudowa szpitala w końcu ruszy? Jest przetarg na wykonanie dokumentacji

Opublikowano: śr, 17 sie 2016 10:35
Autor: | Zdjęcie: SPZOZ Łuków

Rozbudowa szpitala w końcu ruszy? Jest przetarg na wykonanie dokumentacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa nowego skrzydła łukowskiego szpitala wraz z lądowiskiem dla helikopterów w końcu zaczyna nabierać realnych kształtów. Wprawdzie do wbicia pierwszej łopaty jest jeszcze daleko, to jednak szpital ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji planowanej inwestycji.

Reklama

Informacja o przetargu pojawiła się na stronie internetowej SP ZOZ w Łukowie w piątek 12 sierpnia. Tego dnia też ogłoszono Zamówienie Publiczne na - tu cytat - opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w układzie wielobranżowym z technologią medyczną w zakresie: przebudowy i rozbudowy SP ZOZ w Łukowie - Szpitala Św. Tadeusza w Łukowie o nowy budynek szpitalny wraz z łącznikiem i ciągami komunikacyjnymi oraz lądowiskiem dla helikopterów na dachu, w celu dostosowania obiektu do obowiązujących przepisów oraz programu inwestora z uzyskaniem decyzji - pozwolenia na budowę oraz nadzorami autorskimi.

Jak możemy przeczytać w dokumentacji, SP ZOZ w Łukowie pragnie wybudować nowe skrzydło o powierzchni około 5900 m2 połączone łącznikiem z dotychczasowym budynkiem. Wyburzone lub zdemontowane mają być niektóre fragmenty istniejącego budynku i infrastruktury towarzyszącej. Wykonawca ma wykonać też projekt przebudowy istniejącego zjazdu z ul. Rogalińskiego wraz z bramą wjazdową. Wybudowane mają być też nowe parkingi, chodniki, droga przeciwpożarowa i drogi dojazdowe. Natomiast na szczycie nowego skrzydła ma się znaleźć lądowisko dla śmigłowców ratunkowych. Nowy budynek ma być również wyposażony w kompleksowe instalacje niezbędne do funkcjonowania placówki medycznej.

Termin składania ofert mija już w poniedziałek 22 sierpnia o godzinie 9 rano. Zainteresowani mają więc już tylko niespełna tydzień na przystąpienie do przetargu. Kryteria jakie SP ZOZ przyjął w postępowaniu to: cena - 60%, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie - 20%, termin wykonania - 20%. Przypomnijmy: zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez dyrekcję szpitala Zarządowi Powiatu prace budowlane powinny ruszyć w IV kwartale 2016 roku. Na dokumentację natomiast poczekamy do 20 grudnia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.