Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Ruszają weryfikacje deklaracji za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Do celów weryfikacji brane będą pod uwagę ilości odbieranych z nieruchomości odpadów oraz odczyty z liczników zużycia wody/odprowadzania ścieków. Przyjmuje się, że średnie miesięczne zużycie wody wynosi od 2,4 do 3,0 m³ na mieszkańca.

wiadomosci Od października Urząd Miasta Łuków będzie prowadził weryfikację złożonych przez właścicieli nieruchomości tzw. „deklaracji śmieciowych”.

ŁP

Opublikowano: 29 września 2020 07:38 | Aktualizacja: 29 września 2020 07:44

Od października  Urząd Miasta Łuków będzie prowadził weryfikację złożonych przez właścicieli nieruchomości tzw. „deklaracji śmieciowych”. To reakcja na pojawiające informacje, że na terenie miasta występują przypadki, kiedy liczna osób zamieszkujących daną nieruchomość nie zgadza się z tym, co jest wpisane w deklaracji. Dane z deklaracji maja być porównywane w oparciu o informacje z ewidencji ludności.

Urzędnicy informują, że rozbieżności miedzy stanem faktycznym, a zapisami w dokumentach skutkować mogą wydaniem decyzji administracyjnej, nakładającej konieczność zapłaty zaległych opłat i odsetek. 

Miasto chce uporządkować bazy danych posesji zamieszkałych, objętych gminnym systemem odbioru odpadów komunalnych.

 

Do celów weryfikacji brane będą pod uwagę ilości odbieranych z nieruchomości odpadów oraz odczyty z liczników zużycia wody/odprowadzania ścieków. Przyjmuje się, że średnie miesięczne zużycie wody wynosi od 2,4 do 3,0 m³ na mieszkańca.

 

W przypadku zmiany danych, takich jak liczba osób zamieszkujących na terenie nieruchomości, właściciel jest zobowiązany złożyć nową deklarację do 10 dnia następnego miesiąca od dnia nastąpienia zmiany.

 

- Apelujemy do mieszkańców nieruchomości jednorodzinnych, aby zgłaszali się w celu złożenia rzetelnej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Natomiast mieszkańcy Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych proszeni są o składanie aktualnych oświadczeń o liczbie osób zamieszkałych do swoich Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta. 

 

Niezłożenie nowej deklaracji w przypadku zmiany liczby osób prowadzi do wydania decyzji administracyjnej ustalającej wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z naliczeniem zaległości i odsetek podatkowych.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.