Reklama

Reklama

Samorządy porozumiały się ws. Strategii Rozwoju

Opublikowano: czw, 4 cze 2020 07:20
Autor:

Samorządy porozumiały się ws. Strategii Rozwoju  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Łuków jest jednym z ośmiu samorządów powiatu łukowskiego, które podpisały w 2 czerwca Porozumienie międzygminne w sprawie opracowania i realizacji dokumentu strategicznego pn. ?Strategia Rozwoju Ponadlokalnego Łukowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2020 ? 2030?.

Reklama

Porozumienie definiuje zasady partnerstwa, określa prawa i obowiązki Lidera i Partnerów oraz reguluje zasady finansowania wspólnych przedsięwzięć wynikających z partnerstwa. Poza gminą Łuków, partnerstwo tworzą miasta Łuków i Stoczek Łukowski oraz gminy: Adamów, Krzywda, Stanin, Stoczek Łukowski i Wojcieszków. Liderem koordynującym działania podejmowane w ramach porozumienia jest miasto Łuków, pozostałe samorządy pełnią rolę partnerów. Pierwszym wspólnym działaniem podejmowanym w ramach Partnerstwa będzie opracowanie „Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Łukowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2020 – 2030”. Dokument ten jest jednym z wymogów formalnych przy ubieganiu się o środki w perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2021 – 2027. Porozumienie zostało zawarte na okres dziesięciu lat, wygasa z dniem 31 grudnia 2030 r. Z ramienia gminy Łuków dokument podpisali wójt Mariusz Osiak i skarbnik Alina Baka.

Fot. Urząd Miasta Łuków

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.