Sienkiewiczowskie dożynki w gminie Krzywda

wiadomosci Gmina Krzywda zaprasza na coroczne święto plonów, które tym razem zaplanowano na niedzielę 4 września. Impreza w tym roku swoją tematyką będzie nawoływać do twórczości Henryka Sienkiewicza.

Łuków24

Opublikowano: 3 września 2016 11:04 | Aktualizacja: 3 września 2016 11:04

11 delegacji weźmie udział w tegorocznym korowodzie dożynkowym i konkursie na najpiękniejszy wieniec w gminie Krzywda. Przewodniczyć im będą przebrani w stroje z „Trylogii” gospodarze dożynek, starostowie Magdalena Stonio z Budek i Paweł Chruśliński ze Starego Patoka. Dokonają oni też symbolicznego podziału chleba i złożą podziękowania pozostałym rolnikom za ich całoroczną pracę. Uroczystość poprzedzi odprawiona w południe plenerowa msza i okolicznościowe przemówienia władz samorządowych.

Niedzielne święto będzie okazją do wręczenia podziękowań wyróżniającym się rolnikom, wytypowanym przez radnych i sołtysów. Całości będzie towarzyszyć biesiada sarmacka i degustacja staropolskiego jadła. Swoje stoiska promocyjne przygotują Koła Gospodyń Wiejskich i sołectwa działające na terenie gminy oraz instytucje rolnicze, muzea i przedsiębiorcy.

W części artystycznej dożynek przewidziano występ m.in. Regionalnego Zespołu Ludowego \"Wrzeciono\" działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywdzie. Na scenie wystąpi też Zespół Ludowy \"Kropelki rosy\" z Łukowa oraz Zespół Pieśni i Tańca \"Łukowiacy\".

Organizatorzy zapraszają też na występ Kapeli Góralskiej \"Holof\" i gwiazdy wieczoru - grupy \"Basta\". Świętowanie zakończy około północy zabawa z lokalnym zespołem \"Surprise\", którą poprzedzi pokaz tańca z ogniem.

Zapraszamy już jutro na teren Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krzywdzie.Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.