Reklama

Reklama

Skrzyżowanie w Szaniawach - Poniatach do przebudowy

Opublikowano: śr, 3 sie 2016 09:48
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Skrzyżowanie w Szaniawach - Poniatach do przebudowy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ścieżka rowerowa, chodnik, zatoka autobusowa oraz przebudowane skrzyżowanie w Szaniawach - Poniatach. Dziś inwestycja się zaczyna. Przewidywany koniec prac to 28 października.

Reklama

Mieszkańcy miejscowości Szaniawy – Poniaty doczekają się przebudowy drogi. Gmina Trzebieszów realizuje projekt: „Przebudowa drogi gminnej polegająca na budowie ścieżki rowerowej, chodników, odwodnienia drogi, remontu chodników, zatoki autobusowej, przebudowy skrzyżowania w miejscowości Szaniawy-Poniaty”. Zadanie finansowane jest ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

W ramach projektu rozebrany zostanie istniejący chodnik i ułożony nowy na całej długości inwestycji. Powstanie kanalizacja deszczowa z kratami zbierającymi wodę, co spowoduje prawidłowe odwodnienie jezdni, ścieżki rowerowej oraz chodnika. Przebudowane zostaną także zjazdy do posesji, a istniejące rozebrane. Inwestycja zakłada przebudowę drogi na długości 928 m. Jezdnia zostanie poszerzona , a na całej jej długości powstanie chodnik. Nie zabraknie także ścieżki rowerowej o szerokości 1,5 m z oznakowaniem poziomym i pionowym. Ścieżka powstanie na długości 810 m.  

Oprócz tego w ramach modernizowanej drogi powstanie także zatoka autobusowa wraz z peronem z chodnika. Zmodernizowane zostanie także krzyżowanie drogi gminnej z powiatową. Cała inwestycja wyniesie 1 217 226 zł, natomiast uzyskane dofinansowanie sięga 608 613 zł.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.