„Śniadanie Daje Moc”

wiadomosci Szkoła Podstawowa nr 4 w Łukowie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc". 8 listopada najmłodsi uczniowie placówki poznawali zasady zdrowego odżywiania się. Zdobywali też wiedzę, dlaczego śniadanie jest uznawane za najważniejszy posiłek dnia.

Łuków24

Opublikowano: 16 listopada 2018 09:06 | Aktualizacja: 16 listopada 2018 09:06

Łukowska „Czwórka” od kilku lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji, której celem jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Poprzez promocję prawidłowego żywienia pomysłodawcy chcą też obniżać poziom niedożywienia dzieci w kraju.

8 listopada uczniowie klas I-III podczas zajęć edukacyjnych poznawały 12 zasad zdrowego odżywiania, oglądały filmy edukacyjne o właściwym żywieniu, uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych o zdrowiu i wykonywały kolorowe plakaty. Dzieci uczestniczyły też w zajęciach praktycznych i wykonywały śniadania: kanapki, szaszłyki owocowe, twarożki, sałatki warzywne.

Integralną częścią akcji było też wspólne jedzenie z nauczycielami i rodzicami najważniejszego posiłku dnia. Uczniowie nie zapomnieli o konieczności nawadniania organizmu - piły wodę mineralną i soki owocowe.

Informację nadesłała Ewa Ścioch.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.