Reklama

Reklama

Spotkanie wojewody z burmistrzami

Opublikowano: pon, 14 mar 2016 10:39
Autor: | Zdjęcie: UM Radzyń Podlaski

Spotkanie wojewody z burmistrzami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Robocze spotkanie Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka z burmistrzami miast powiatowych województwa - subregionu zwanego Południowym Podlasiem odbyło się 17 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim. Łuków reprezentował wiceburmistrz Marcin Mateńko.

Reklama

Burmistrzowie rozmawiali o współpracy między administracją rządową i samorządową w zakresie realizacji wspólnych przedsięwzięć ważnych dla naszego regionu. Wśród poruszanych tematów były inicjatywy infrastrukturalne, rozwój przedsiębiorczości, problem imigrantów, realizacja programu 500+. Mówiono też o szansach na realizację budowy drogi S19 - Via Baltica.

Burmistrzowie pytali wojewodę o decyzje związane z ewentualnym rozlokowaniem imigrantów na terenie naszego województwa. Przemysław Czarnek odpowiadał, że decyzje ostateczne w tej sprawie jeszcze nie zapadły, lecz gdyby tu miały przebywać osoby z Bliskiego Wschodu, byliby to raczej chrześcijanie, a nie muzułmanie.

Poruszano też tematy związane z szeroko rozumianymi działaniami dotyczącymi rozwoju przedsiębiorczości. Wysuwano propozycje stworzenia na terenie województwa lubelskiego niezależnej specjalnej strefy ekonomicznej. Wojewoda zapewnił, ze podejmie odpowiednie działania. Mowa była również o rozwoju sieci dróg krajowych.

Ponadto podjęty został temat relacji między organami administracji rządowej i samorządowej w kwestii realizacji zadań zleconych. Samorządowcy podkreślali, że powinni otrzymywać taką ilość środków, jaka pozwoliłaby na realizację powierzonych zadań np. z zakresu Urzędu Stanu Cywilnego, ewidencji ludności i tym podobnych. Wojewoda obiecał przekazać sugestie w tej sprawie Prezesowi Rady Ministrów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.