Reklama

Reklama

STOCZEK ŁUKOWSKI. MIASTO UPOMINA MIESZKAŃCÓW WS. ŚMIECI (FOTO)

Opublikowano: 26 marca 2021 09:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez takie postępowanie może być drożej.

Reklama

25 marca w  mieście nad Świdrem odbyła się zbiórka odpadów zmieszanych. Zdaniem władz miasta pracownicy obsługujący odbiór odpadów stwierdzali, że właściciele nieruchomości w sposób niezgodny z przyjętymi zasadami zbierają odpady komunalne, a nawet mieszają poszczególne frakcje odpadów np. papieru z plastikiem.

- Takie działanie jest nieprawidłowe i  skutkuje dużo wyższą ceną za zagospodarowanie odpadów - grzmi burmistrz Marcin Sentkiewicz. Przypomina, że zmieszane frakcje odpadów są traktowane jako odpady niesegregowane. - Dla porównania: tona odpadów niesegregowanych kosztuje 864 zł, natomiast za 1 tonę szkła płacimy 108 zł. Z dzisiejszej dokumentacji fotograficznej można zobaczyć jak mieszkańcy „segregują” odpady. Taka „segregacja” wpływa na cenę odpadów za jednego mieszkańca - uważa włodarz i pokazuje zdjęcia. 

 

Zdaniem burmistrza powtarzające się przypadki nieprawidłowej segregacji, skutkować będą wszczęciem postępowanie administracyjnego zmierzającego do wydania decyzji określającej wyższą wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami - czyli 75 zł od osoby.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.