Reklama

Reklama

Studium uwarunkowań uchwalone

Opublikowano: czw, 29 wrz 2016 11:41
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Studium uwarunkowań uchwalone - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 28 września radni zaakceptowali projekt nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego naszego miasta. Jeśli nadzór prawny wojewody nie będzie miał uwag do dokumentu, wejdzie w życie.

Reklama

Po niemal dwóch latach pracy nad stworzeniem studium, na wczorajszej sesji Rady Miasta dokument został przyjęty. Nie odbyło się to jednogłośnie.  

Pisaliśmy o posiedzeniu komisji działających przy Radzie Miasta, które odbyło się 14 września. Wówczas radni pochylali się nad każdą uwagą złożoną przez mieszkańców, a odrzuconą przez władze miasta. Podczas obrad natomiast każda z uwag poddawana była głosowaniu. Wśród nich znalazła się uwaga stowarzyszeń, w której mieszkańcy negatywnie odnosili się do planów wycięcia części lasu przy ul. Strzelniczej i przeznaczeniu tego terenu pod przemysł. Były także uwagi mieszkańców, którzy chcieli odrolnienia swoich działek, na co nie zgodziły się władze miasta. Wszystkie uwagi zostały odrzucone. Podczas obrad Rady Miasta oraz na posiedzeniu komisji nie były opiniowane uwagi mieszkańców, które zostały rozpatrzone pozytywnie.  

Po przegłosowaniu odrzuconych uwag, radni przystąpili do głosowania nad całością dokumentu. Projekt nowego studium został przyjęty 14 głosami, przy trzech głosach „przeciw” (Piotr Płudowski, Mateusz Popławski, Marcin Wysokiński). Teraz uchwała trafi do nadzoru prawnego wojewody. Jeśli tam żadnych uwag nie będzie, dokument zacznie obowiązywać. Uchwalone studium to także pierwszy krok do zmian planu zagospodarowania przestrzennego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.