Reklama

Reklama

Święto plonów z nagrodami dla rolników

Opublikowano: wt, 30 sie 2016 08:56
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Święto plonów z nagrodami dla rolników - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dożynki w gminie Łuków odbyły się po raz siódmy. Rolnicy świętowali, a najbardziej wyróżniający się otrzymali upominki. Nagrodzone i wyróżnione zostały także najpiękniejsze wieńce i stoiska. Wygrał wieniec z Ról oraz stoisko promocyjne Malcanowa.

Reklama

28 sierpnia rolnicy z terenu gminy Łuków obchodzili swoje święto. W słońcu błyszczało 19 przygotowanych przez przedstawicieli gminnych miejscowości wieńców. Najpiękniejszy okazał się wieniec gospodarzy.

Tegoroczne dożynki odbyły się w Rolach. Po mszy świętej odprawionej w miejscowej kaplicy starostowie dożynek – państwo Małgorzata i Wojciech Radomyscy - poprowadzili korowód dożynkowy. To oni przekazali wójtowi gminy oraz przewodniczącemu Rady Gminy chleb – symbol ciężkiej pracy rolnika. Włodarze chleb podzielili pomiędzy obecnych. Natomiast wyróżniający się na terenie gminy gospodarze, odebrali pisma okolicznościowe i upominki.

W tym gronie znaleźli się: Jolanta i Andrzej Domańscy z Aleksandrowa, Ewa i Zygmunt Dołęgowie z Biard, Renata i Mariusz Machowcowie z Czerśli, Jadwiga i Zbigniew Pyckowie z Dąbia, Regina i Ryszard Rozwadowscy z Dminina, Paweł Izdebski z Gołaszyna, Katarzyna i Tomasz Nowakowie z Gołąbek, Hanna i Krzysztof Drążkowie z Gręzówki, Monika i Karol Sosnowscy z Jezior, Paweł Matysiak z Jadwisina, Krystyna i Jan Łoniewscy z Karwacza, Marta i Andrzej Gołębiowie z Klimek, Bożena i Henryk Wereszczyńscy z Krynki, Agnieszka i Mirosław Śledziowie z Kownatek, Ewa i Konrad Bartczakowie z Ławek, Joanna i Marek Szymańscy z Łazów, Joanna i Andrzej Świdrowie z Malcanowa, Maria i Wiesław Świderscy z Podgaja, Krystyna i Sławomir Niedziółkowie z Ról, Agnieszka i Tadeusz Sosnowscy z Ryżek, Ewa i Krzysztof Rozwadowscy z Rzymów-Rzymków, Jan Milewski z Rzymego-Lasu, Agata i Dariusz Sadłowie z Sięciaszki Pierwszej, Dorota i Paweł Bartoszewscy z Sięciaszki Drugiej, Agata i Dariusz Śledziowie ze Strzyżewa, Milena i Artur Domańscy z Suchocina, Aniela i Ryszard Sulejowie z Sulejów, Agnieszka i Artur Zabłoccy ze Świdrów, Renata i Marcin Guzkowie ze Szczygłów Dolnych, Zenon Trzciński ze Szczygłów Górnych, Krzysztof Jezierski z Turzych Rogów, Jolanta Wysokińska z Wagramu, Wiesław Szczygielski z Wólki Świątkowej, Sylwia i Dariusz Zarzyccy z Zarzecza Łukowskiego, Agata i Sławomir Osiakowie z Zalesia i Danuta i Marek Rybkowie ze Żdżar.

Na scenie prezentowały się zespoły ludowe. Zaśpiewały: Niezapominajki z Dminina, Zalesianki z Zalesia, Kumpele z Gręzówki, Jagódki ze Żdżar, a także Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Gminy Łuków oraz uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkół w Rolach. Na terenie boiska, gdzie odbywały się dożynkowe uroczystości, każdy z przybywających gości mógł odwiedzić przygotowane przez sołectwa stoiska. Nie zabrakło, oczywiście, wystaw Stowarzyszenia Artystów i Twórców Gminy Łuków, Nadleśnictwa Łuków, Muzeum Regionalnego w Łukowie, Szkoły Podstawowej w Rolach, Gminnej Biblioteki Publicznej w Łukowie, Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli czy Lokalnej Grupy Działania „Razem Ku Lepszej Przyszłości”.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy. Były więc dmuchane zjeżdżalnie, słodkości i stoiska z zabawkami. Dożynki zakończyła zabawa z zespołem Craters. 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.