Święto Seniora Senioriada w Gminie Łuków

wiadomosci Po raz szósty z kolei w Strzyżewie 17 listopada w ramach Ogólnopolskiego Dnia Seniora zorganizowane zostało spotkanie seniorów Senioriada 2019.

Łuków24

Opublikowano: 20 listopada 2019 09:21 | Aktualizacja: 20 listopada 2019 09:21

Uroczystość rozpoczęła się od filmowej retrospekcji organizowanej  co  roku uroczystości „Senioriada” w Strzyżewie  a następnie   najstarszym seniorom   wręczono symboliczne róże z pamiątkowymi dyplomami  i słodkim upominkiem . Wszyscy  seniorzy  zarówno  ci młodsi  jak  ci  nieco starsi ,otrzymali pamiątkowe kartki z  życzeniami od pana Wójta Mariusza Osiaka  z okazji Dnia Seniora  i poczęstowani zostali   cukierkami .

W programie artystycznym  wystąpiły zespoły śpiewacze „ Jagódki” ze Żdżar, ”Kumpele” z Gręzówki, „Niezapominajki” z Dminina, ”Zalesianki” z Zalesia oraz nowo powstały  Zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Zarzecza  Łukowskiego. 


Gromkimi brawami  nagrodzono  wzruszający występ  p. Jadwigi Stelmach,  która wykonała dwie staropolskie pieśni. Występy przeplatane były recytacją dowcipnych  i humorystycznych wierszy  o seniorach.

Przeprowadzony został także Gminny Turniej Wiedzy Seniora , którego zwycięzcą został pan Jan Dybciak z Sięciaszki I, drugą lokatę  zdobył  pan Grzegorz Karwowski z Zalesia a trzecie miejsce przypadło pani Krystynie Kozioł z Dąbia. 


Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.