Szpital ma nową karetkę. Wiemy ile kosztowała

wiadomosci Wóz został dziś przekazany przez władze powiatu

Łuków24

Opublikowano: 27 maja 2020 12:24 | Aktualizacja: 27 maja 2020 12:24

Powiat  kupił dla SPZOZ ambulans medyczny typu „C” z wyposażeniem dla zapobiegania oraz zwalczania zakażenia wirusem SARS-CoV-2. To nowy Renault Master 2,3 dCi z zabudową medyczną wraz z wyposażeniem. Kosztował 449 tys. zł. 


Jak informuje dyrektor Mariusz Furlepa  szpital sukcesywnie wymienia tabor sanitarny. W ciągu ostatnich pięciu lat szpital wzbogacił się o 7 nowych ambulansów dzięki czemu udało się wycofać najbardziej wysłużone jednostki, które miały po kilkanaście lat, były mocno wyeksploatowane co wiązało się z wysokimi kosztami napraw.


    W 2018 roku szpital zakupił samochód dostawczy Fiat FIORINO do przewozu krwi a w 2019 roku samochód osobowy Fiat Tipo, który służy do codziennej obsługi pacjentów z rehabilitacją domową, obsługi POZ i przewozu położnych w celu patronaży. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, SPZOZ w Łukowie otrzymał w formie darowizny dwa samochody; Volksvagen Golf od PKO Leasing S.A. oraz Volkswagen Caddy od Fundacja LOTTO Lotto. 

W roku 2019 zadysponowano 7358 wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego i 3433 wyjazdy transportu szpitalnego co  tłumaczy konieczność sukcesywnej wymiany i zwiększania taboru. 

Wymiana taboru samochodowego SPZOZ w Łukowie finansowana była ze środków własnych szpitala, jak również dzięki dotacjom; od wojewody, powiatu oraz miast i gmin. - Cieszę się, że w okresie kiedy pełniłem obowiązki dyrektora bądź jako dyrektor naczelny, zostały wymienione wszystkie karetki na nowe. Transport szpitalny jest w pełni zabezpieczony. Wiem, że oprócz dobrze wyszkolonych kadr medycznych w pogotowiu, jakość i niezawodność sprzętu jest istotna w ratowaniu życia ludzkiego, mówię to również jako wieloletni lekarz pogotowia ratunkowego. – mówi dyrektor Mariusz Furlepa.Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.