Reklama

Reklama

Trzech nowych policjantów zasili szeregi łukowskiej komendy

Opublikowano: czw, 10 mar 2016 12:04
Autor:

Trzech nowych policjantów zasili szeregi  łukowskiej komendy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj w Lublinie odbyło się uroczyste przyjęcie nowych funkcjonariuszy. Lubelski garnizon wzbogaci się o 98 funkcjonariuszy, z czego 23 spośród nich to kobiety. Łukowska komenda zyska trzech stróżów prawa.

Reklama

Legitymacje służbowe wręczył nowoprzyjetym policjantom Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej. 98 osób ślubowało: „służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

W gronie policjantów przeważają absolwenci studiów wyższych o kierunkach takich jak np. administracja, prawo czy bezpieczeństwo wewnętrzne. Ci, którzy zostali wybrani do pełnienia służby, najpierw musieli przejść kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Obejmowało ono m. in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Młodzi funkcjonariusze zasilą komendy w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Krasnymstawie, Lubartowie, Łukowie, Parczewie, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Rykach, Świdniku, Tomaszowie Lubelskim a także Oddział Prewencji Policji.

Podczas dzisiejszych uroczystości 15 funkcjonariuszy odebrało listy gratulacyjne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za szczególne osiągnięcia w służbie, męstwo i zaangażowania dla dobra obywateli i ojczyzny. Wśród nich znaleźli się także łukowscy policjanci: asp. szt. Mariusz Dębowski i asp. Albert Pieniak. To oni uratowali mężczyznę leżącego na torach o czym informowaliśmy Państwa w oddzielnym artykule.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.