Uciekał przed policjantami wyrzucając po drodze narkotyki

wiadomosci Prawie 200 gramów środków psychotropowych i odurzających zabezpieczyli łukowscy policjanci. 41-letni łukowianin uciekając z mieszkania przed policjantami wyrzucał woreczki z nielegalnymi substancjami. Wcześniej sam wezwał mundurowych na interwencję do swego domu.

Łuków24

Opublikowano: 31 sierpnia 2016 10:21 | Aktualizacja: 31 sierpnia 2016 10:21

W poniedziałek po południu na komendę policji w Łukowie wpłynęło zawiadomienie o awanturze w jednym z mieszkań. Policjanci, którzy udali się pod wskazany adres, zastali zgłaszającego interwencję 41-letniego mężczyznę i wskazanego przez niego awanturującego się 31-latka. Gdy funkcjonariusze poprosili o okazanie dowodu tożsamości, 31-latkowi z kieszeni wypadło \"zawiniątko\", w którym znajdowała się sproszkowana substancja. Mundurowi domyślili się, że może to być amfetamina i zabezpieczyli worek z zawartością.

Właściciel posesji widząc zabezpieczaną substancję, szybko wybiegł z mieszkania. Ubrany był jedynie w slipki. Zabrał ze sobą saszetkę, w której - jak się później okazało - znajdowały się narkotyki. Policjanci zorganizowali pościg za uciekającym 41-latkiem i po chwili znaleźli go ukrywającego się w parku miejskim.

Mężczyzna został zatrzymany, a w jego saszetce policjanci znaleźli niewielkie ilości narkotyków. Okazało się, że uciekinier wyrzucał po drodze kolejne dilerki z narkotykami. Była to między innymi kokaina, haszysz, mefedron i tabletki ekstazy. Wszystko - łącznie blisko 200 g nielegalnych substancji - zostało zabezpieczone przez mundurowych. Z kolei w zawiniątku które wypadło w trakcie interwencji, 31-latkowi faktycznie znajdowała się amfetamina.

Teraz prowadzący postępowanie policjanci ustalają, skąd pochodziły środki psychotropowe i odurzające, a także kto zajmował się ich rozprowadzaniem. Sprawa ma charakter rozwojowy, kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Natomiast mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Od 41-latka zabezpieczono także 30 tys. zł. na poczet grożącej mu kary.

źródło: KPP w Łukowie

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.