Reklama

Reklama

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Grecji

Opublikowano: czw, 3 mar 2016 08:19
Autor: | Zdjęcie: Gimnazjum nr 2

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Grecji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Łukowie wrócili z Grecji. Dziś dzielą się z nami wspomnieniami.

Reklama

Od 21 do 27 lutego grupa uczennic z Gimnazjum nr 2 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie wraz z dwojgiem nauczycieli przebywała w Grecji na kolejnym spotkaniu uczestników projektu międzynarodowej współpracy  Erasmus+ pt. „Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie”. Tydzień spędzony na słonecznej wyspie był okazją nie tylko do nauki języka, ale także do zwiedzania.

W szkole im. Platona w Katerini gimnazjalistki brały udział w wielu zajęciach o tematyce związanej z nowymi technologiami i zatrudnieniem, w formule CLIL (zintegrowanego nauczania przedmiotowo- językowego). Same prowadziły też lekcje dotyczące inżynierii genetycznej oraz rynku pracy w dziedzinie biotechnologii w Polsce, w Europie i na świecie.

W grupach składających się z przedstawicieli różnych narodowości realizowane były różnego rodzaju zadania. Wśród uczestników programu byli uczniowie z Polski, Bułgarii, Hiszpanii, Rumunii, Litwy i oczywiście Grecji. Uczniowie w swojej pracy wykorzystywali m.in. liczne aplikacje dostępne na tabletach, metody interaktywne, quizy on-line.

W harmonogramie projektu przewidziano także poznawanie antycznej kultury i sztuki. Uczennice miały możliwość zwiedzić liczne zabytki: Bazylikę św. Dymitra, Mauzoleum Galeriusza i Białą Wieżę z Muzeum Kultury Bizantyjskiej w Thessalonikach oraz starożytne miasto Dion. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło wejście na podnóże gór Olimpu. Wyjazd dał uczennicom możliwości wszechstronnego rozwoju, w tym doskonalenia nauki języka angielskiego oraz umiejętności interpersonalnych: współpracy i integracji. 

Zgodnie z tytułem projektu odbyły się działania dotyczące perspektyw zatrudnienia – uczestnicy projektu spotkali się się z przedstawicielami władz miasta, wydziału edukacji oraz izby handlowej w Katerini, odwiedzili też fabrykę Olympia-Electronics, produkującą elektroniczne systemy ochrony i zabezpieczeń.

Wyjazd do Grecji był okazją do zapoznania się ze sztuką, kulturą, językiem, krajobrazem, klimatem, zwyczajami, kuchnią, strojami narodowymi czy tańcem goszczącego kraju. Gimnazjalistki nie tylko poznawały Grecję, ale także promowały naszą kulturę m .in. poprzez piękne ludowe stroje uszyte przez Karinę Wedziuk.

W programie wzięły udział: Weronika Leszko, Julia Oknińska, Wiktoria Mączyńska, Natalia Olejniczak, Katarzyna Dybciak, Karolina Lendzion pod opieką nauczycieli: Agnieszki Czerskiej Pawlak oraz dyrektora Gimnazjum nr 2 w Łukowie Artura Baranowskiego.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.