Uczniowie ZS 3 pamiętali o zmarłych

wiadomosci Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie co roku na przełomie października i listopada odwiedzają okoliczne cmentarze. Zapalając symboliczny znicz, pamiętają o zasłużonych, niekiedy już zapomnianych zmarłych.

Łuków24

Opublikowano: 9 listopada 2018 11:26 | Aktualizacja: 9 listopada 2018 11:26

Uczniowie łukowskiej szkoły co roku odwiedzają cmentarz wojskowy na tzw. Strzelnicy, gdzie porządkują groby i stawiają znicze. W szkole w październiku prowadzona była „akcja znicz” podczas której społeczność ZS nr 3 kupowała i gromadziła symboliczne lampki, by postawić je na gromach zmarłych.

Tegoroczna akcja została też poszerzona o wizytę na cmentarzu parafialnym św. Rocha W Łukowie. 24 października uczniowie klasy I technik grafiki i poligrafii cyfrowej we współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków wspólnie sprzątali groby osób, które zginęły w obronie ojczyzny w trakcie II wojny światowej.

Jak czytamy w informacji prasowej, uczniowie „Reymonta” chętnie uczestniczą w podobnych wydarzeniach, dzięki czemu rozwijają poczucie patriotyzmu i szacunek do historii. Deklarują także kontynuowanie tych inicjatyw w kolejnych latach.


Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.