Uczniowie ZS nr 3 najlepsi w Polsce

wiadomosci Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie wygrali ogólnopolski konkurs Kampanii Edukacyjnej SMOG "Czyste środowisko - czyste powietrze". Finał akcji zorganizowano 26 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Łuków24

Opublikowano: 29 października 2018 12:54 | Aktualizacja: 29 października 2018 12:54

Zespół Szkół nr 3 w Łukowie w konkursie reprezentowały drużyny dziewcząt: Eliza Kozak i Milena Jezierska, oraz chłopców: Jakub Cabaj i Konrad Czechowski. Razem z nimi w rywalizowało 737 szkół z całej Polski (1474 uczniów), zaś do finału zakwalifikowało się 100 drużyn.

Przedstawiciele łukowskiego „Reymonta” podczas konkurencji finałowych musieli przygotować w ciągu godziny test wiedzy złożony z 20 pytań na temat smogu, zanieczyszczeń powietrza i sposobów jego zmniejszenia. Po wyłonieniu najlepszych, w ciągu kolejnej godziny musieli opracować grę edukacyjną wraz z instrukcją na temat smogu.

Drużyna dziewcząt wywalczyła tytuł półfinalisty,  natomiast drużyna chłopców tytuł laureata i zdobyła nagrodę główną zajmując I miejsce w finale ogólnopolskim w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Opiekunem uczniów ZS nr 3 w Łukowie była Renata Wawryniuk.
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.