Reklama

Reklama

Uroczystości Bożego Ciała w łukowskich parafiach

Opublikowano: 2 czerwca 2021 10:40
Autor:

 Uroczystości Bożego Ciała w łukowskich parafiach - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W łukowskich parafiach w czwartek 3 czerwca odbędą się uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

Reklama

Parafia Przemienienia Pańskiego w Łukowie

 

Msze Św. o g. 7.00, 9.00,10.30,12.00, 18.00. Po mszy św. o g. 12.00 nabożeństwo czerwcowe, a po nim procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie znajdował się przy bloku nr 2 na ulicy Warszawskiej. Ubierają go mieszkańcy bloku. Drugi ołtarz będzie u na ul. Międzyrzeckiej. Ubiera go Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Trzeci ołtarz będzie na ul. Dmocha. Ubierają go mieszkańcy bloku nr 5 i 7. Czwarty ołtarz ubierają siostry Szarytki.

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie

Msze Św. o g. 6.30, 9.30 - główna msza św. z procesją eucharystyczną oraz bezpośrednio po procesji około 11.30 i wieczorowa o godzinie 18.00. W Świdrach msza św. o godzinie 12.00. Poszczególne ołtarze przygotują następujące wspólnoty: I ołtarz - Legion Maryi, II ołtarz - Domowy Kościół, III ołtarz - Akcja Katolicka i IV ołtarz - młodzież.

 

Parafia Świętego Brata Alberta w Łukowie

Msze Św. o g. 7.00, 9.00,10.30 i 18.00. Nie będzie mszy św. o godzinie 12.00. Po  mszy św.  o g.10.30   procesja eucharystyczna na placu kościelnym do czterech ołtarzy z chorągwiami, feretronami i sypaniem kwiatów. Ołtarze przygotowują wspólnoty: I ołtarz przy Jubileuszowym Krzyżu 25-lecia parafii - Kółko Różańcowe Kobiet, II ołtarz przy tablicy poświęconej kard. Stefanowi Wyszyńskiemu - Kółko Różańcowe Mężczyzn, III ołtarz przy kapliczce przy domu parafialnym - Legion Maryi, IV ołtarz przy figurze Matki Bożej na placu przed kościołem Akcja Katolicka.

 

Parafia NMP Matki Kościoła w Łukowie

Msze Św. o g. 7.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godzinie 9:00 uroczysta procesja ulicami miasta do czterech ołtarzy. Msze Święte w kaplicach: Dębowica – 7.00, Suleje 8.00.

 

Parafia w Radoryżu Kościelnym p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej

 W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Główna Msza św. z uroczystą procesją tradycyjnie do czterech ołtarzy zostanie odprawiona o godz. 10:15. Zapraszamy do procesji: dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych, dziewczynki  do sypania kwiatków, chłopców do niesienia różańca; starsze dzieci do niesienia poduszeczek; poszczególne wioski do niesienia chorągwi i szarfy. Prosimy o przygotowanie dzieci do procesji Panie Katechetyki.

Przez cały tydzień po Uroczystości trwa Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia w tym tygodniu gromadzimy się w naszym kościele na nabożeństwach eucharystycznych połączonych z procesją wokół kościoła o godz. 1750, zaś w niedzielę procesja jest o godz. 11:15 .  

Parafia Nawiedzenia NMP w Woli Gułowskiej - Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września

W czwartek,  3 czerwca przypada, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Parafialna procesja wyruszy tradycyjną trasą do czterech ołtarzy po Mszy św. o godzinie 10:00. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, o udekorowanie okien, zwłaszcza na trasie procesji na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny pośród nas. Prosimy także o asystę procesyjną, dzieci do sypania kwiatów i dzieci w strojach pierwszokomunijnych do poduszek. Od piątku rozpoczynamy przeżywanie oktawy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy na procesje Eucharystyczne, w czasie których będziemy śpiewać Litanie do Serca Pana Jezusa, codziennie po Mszy św. o godz. 1800 a w niedzielę po Mszy o godz. 1200. Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach, a zwłaszcza dzieci sypiące kwiaty i dzieci pierwszokomunijne.

 

PARAFIA DZIESIĘCIU TYSIĘCY RYCERZY MĘCZENNIKÓW W TRZEBIESZOWIE

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa . Msze Święte o godz. 8,30: 10,00:  11,30  i 17,00. Procesja Eucharystyczna po sumie wokół kościoła do czterech ołtarzy przy krzyżach misyjnych. Ołtarze przygotowują mieszkańcy:  Trzebieszowa Pierwszego przy Krzyżu obok gabloty, Trzebieszowa Drugiego    przy dzwonnicy, Trzebieszowa przy  krzyżu obok wyjścia z placu  i Trzebieszów Kolonia przed wejściem do kościoła. Mszy Świętej w kaplicach nie będzie. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków w czasie procesji.

Od czwartku trwa oktawa Bożego Ciała, z procesją eucharystyczną. Na prośbę rolników , żeby zdążyć z obrządkiem Msza święta w oktawie o godz. 19,00 z procesją wokół kościoła.  Proponujemy dyżury: Piątek mieszkańcy Dębowierzchów, Leszczanki, Jakusz: Sobota mieszkańcy Wylan i Trzebieszowa Kolonii: Niedziela o 11,30  wszyscy obecni: Poniedziałek mieszkańcy Kurowa i Wierzejk: Wtorek mieszkańcy  Trzebieszowa Pierwszego i Drugiego: Środa mieszkańcy Karwowa ,

Popław Rogal i Gołowierzchów: Czwartek mieszkańcy Trzebieszowa i wszyscy obecni.

Na zakończenie oktawy błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym i dzieci.  

 

PARAFIA STOCZEK ŁUKOWSKI

W czwartek 3 czerwca przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwane „Boże Ciało”. Msze święte będą odprawione o g. 7.30, 9.00, 10.30 i 16.00. Nie będzie mszy o g. 12.00 i w kaplicy w Róży. Aktualne rozporządzenia dotyczące epidemii pozwalają na zorganizowanie procesji, jak w ubiegłych latach, przy zachowaniu dystansu społecznego. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy z kościoła po mszy o g. 10.30. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawione po mszy o g. 16.00.

 

Parafia Św. Zofii w Zofiborze

W czwartek 3 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze Święte o 8.00 i o 10.00 – Msza połączona z procesją do czterech ołtarzy. W oktawie Bożego Ciała Msze Św. wraz z procesją wokół kościoła odbywać się będą o godzinie 17.00. Wyjątek stanowi sobota. W dniu tym Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.00, a bezpośrednio po niej odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie. W czwartek 3 czerwca odbędzie się poświęcenie pól: w Zofiborze o godz. 13.00,  w Domaszewnicy o godzinie 14.00; bezpośrednio po procesji odprawiona zostanie w Msza Św.

Parafia w Adamowie

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ( Boże Ciało), Msze św. w kościele o godz. 8.00; 10.00; 16.00. Po Mszy o godz.10.00 uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o ich przygotowanie. Pamiętajmy by uczestnicząc w procesji zachować odpowiednią odległość między sobą. W kościele nadal obowiązują maseczki) W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”. Jednocześnie jest to pierwszy czwartek miesiąca. Od Bożego Ciała przez cały tydzień po Mszy wieczorowej procesja z racji oktawy Bożego Ciała.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 miesiące temu | ocena +1 / -2

    garn

    W kościele NMP Matki Kościoła w Łukowie po Mszy Świętej o której godzinie procesja? Bo chyba coś ktoś zjadł :D