Reklama

Reklama

V Targi Pracy i Edukacji za nami

Opublikowano: pon, 11 kwi 2016 08:13
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

V Targi Pracy i Edukacji za nami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 8 kwietnia bezrobotni mogli spotkać się z pracodawcami, którzy oferowali 300 miejsc pracy.

Reklama

To już piąte Targi Pracy i Edukacji w naszym mieście. W Zespole Szkół nr 1 w Łukowie swoją ofertę prezentowały szkoły średnie z naszego powiatu oraz uczelnie wyższe z województwa lubelskiego. Oprócz szkół, swoje stoiska mieli także pracodawcy. W sumie oferowali 300 miejsc pracy.  

Oferty pracy, z jakimi przyjechali pracodawcy, dotyczyły firm znajdujących się na terenie naszego powiatu. Vivenge z Gręzówki było jednym z najbardziej obleganych stoisk. Wśród ofert pracy bezrobotni mogli także znaleźć 100 miejsc pracy za granicą. Targi Pracy i Edukacji, jak mówili wystawcy, są doskonałą okazją bezpośredniego kontaktu dwóch stron, które są zainteresowane współpracą.  

Założeniem targów jest także umożliwienie młodzieży kończącej gimnazjum rozeznania na lokalnym rynku pracy, by decyzja o wyborze szkoły była przemyślaną.  

Doradcy zawodowi pracują z młodzieżą gimnazjalną, by rozpoznali swoje predyspozycje zawodowe. Chcemy również przy okazji targów zaprezentować przedsiębiorcom możliwości uzyskania środków na doposażenie, tworzenie miejsc pracy – powiedział dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Stanisław Puch.  

Czy jednak Targi Pracy kończą się znalezieniem przez robotnych zatrudnienia? Odpowiedzi na to pytanie były różne. Jedni wątpią w skuteczność tego rodzaju spotkań, inni widzą w nich sposób na poprawienie swojej sytuacji.  

Jak tłumaczy dyrektor PUP, co roku urzędnicy kontaktują się z wystawcami i pytają o efekty. Z informacji jakie posiadają, kilkanaście osób po targach znajduje pracę. Kolejne spotkanie pracodawców z osobami bezrobotnymi już za rok.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.