Reklama

Reklama

Wakacje z hasłem Miłości do XX-lecia

Opublikowano: śr, 17 sie 2016 09:26
Autor: | Zdjęcie: ZHP Łuków

Wakacje z hasłem Miłości do XX-lecia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wakacje to doskonała okazja do spędzenia czasu pod namiotami. Druhny i druhowie z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej pojechali do stanicy Hufca ZHP Sokółka ?Kamionek? w Kamiennej Nowej nad Biebrzą.

Reklama

„MiŁOŚć do XX-lecia” to hasło przewodnie obozu, który trwał od 2 do 12 sierpnia. Program tych dni w szczególny sposób nawiązywał do lat 1918 – 1939. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wiele o dziejach II Rzeczypospolitej. Zdobywali także wiadomości o świecie artystycznym międzywojnia – o poetach, teatrze, kabaretach, strojach. Nie zabrakło również wędrówek po Biebrzańskim Parku Narodowym i poznawania okolicznej flory i fauny, zwłaszcza zwyczajów łosi.  

Na najstarszych harcerzy czekał spływ kajakowy po Rospudzie. Natomiast trzy ostatnie dni to czas spędzony na Litwie. Druhny i druhowie odwiedzili Druskieniki, Troki i Wilno, szukając śladów polskości szlakiem Piłsudskiego, Mickiewicza, Słowackiego, Miłosza.  

Komendę obozu stanowili instruktorzy ZHP pracujący społecznie na zasadzie wolontariatu. W skład wchodzili: hm. Michał Mojski – komendant, pwd. Marta Pomorska i phm. Anna Maksymowicz – zastępczynie, pwd. Anna Marczuk – oboźna, phm. Szymon Sadowski – kwatermistrz, Michał Ptak – wychowawca. W przedsięwzięciu wzięli udział harcerze z Łukowa, Starych Kobiałek, Białej Podlaskiej i Radzynia Podlaskiego. Finansowo wyjazd wsparły władze samorządowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.