Reklama

Reklama

Warsztaty w Alejach będą nowoczesne

Opublikowano: pon, 8 lut 2016 12:46
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Warsztaty w Alejach będą nowoczesne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 2 lutego minął termin składania ofert na wykonanie modernizacji warsztatów przy Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Szkołę czeka wielka zmiana. Wszystko zależy od środków unijnych.

Reklama

25 stycznia został ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej warsztatów przy Zespole Szkół nr 1 w Łukowie. Oferenci mieli czas do 2 lutego. O tym, co jest planowane powiedział Przemysław Suchodolski naczelnik wydziału inwestycji w Starostwie Powiatowym w Łukowie.

Początkowo miał to być remont budynków, ale doszliśmy do wniosku, że niektóre warto rozebrać a wybudować nowe. W ramach rozbudowy planujemy remont dwóch budynków. Pozostałe zostaną rozebrane.W planach jest także wykonanie łącznika, który połączy warsztaty z głównym budynkiem szkoły. Powiat będzie składał wniosek o dofinansowanie z UE.

To, co ma być wykonane na terenie warsztatów jest elementem stworzonej koncepcji. Opowiedział nam o niej dyrektor szkoły Tadeusz Federczyk.

Opracowaliśmy koncepcję rozwoju naszej szkoły, której podstawowym elementem, jeśli chodzi o bazę szkoły, jest remont i modernizacja warsztatów szkolnych. Koncepcja ta zyskała przychylność władz Powiatu Łukowskiego i wszystko wskazuje na to, że będzie realizowana w najbliższym czasie z udziałem między innymi środków Unii Europejskiej. Chcemy  wyremontować i zmodernizować istniejące budynki warsztatowe oraz wyposażyć je w nowoczesny sprzęt dydaktyczny. Pozwoli to podnieść jakość kształcenia istniejących kierunków oraz otwierać nowe.

Już dziś placówka podjęła starania, które zmierzać mają do zainteresowania gimnazjalistów właśnie szkoleniem zawodowym. Jak powiedział nam dyrektor:

Zapraszamy do nas gimnazjalistów chcących uczyć się w kierunkach mechanicznych, elektrycznych, informatycznych, handlowych czy samochodowych. W nowym roku szkolnym nawiązujemy współpracę z zakładami pracy - obok łukowskiego PKS podpisaliśmy umowę z Łuksją i firmą Protechnika  i zaproponujemy uczniom nowe kierunki kształcenia: technik przemysłu mody i kierowca mechanik. Firmy te oferują stypendia dla naszej młodzieży - dodaje dyrektor.

Szkoła ma także propozycję dla osób dorosłych, które chcą się przekwalifikować. W ZS 1 można bowiem przejść bezpłatny kurs kwalifikacyjny i zdobyć tytuł technika.

O tym ile będzie kosztował remont warsztatów będzie wiadomo dopiero po przygotowaniu szczegółowej dokumentacji. W budżecie powiatu na ten moment nie ma zabezpieczonych środków finansowych na ten cel. Przed szkołami zawodowymi naszego województwa megaprojekt dofinansowany ze środków unijnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.