Więcej dzieci w przedszkolu

wiadomosci GMINA KRZYWDA Nowa sala dla 25 przedszkolaków powstaje w Zespole Szkół w Krzywdzie.

Łuków24

Opublikowano: 19 sierpnia 2019 08:16 | Aktualizacja: 19 sierpnia 2019 08:16

Nowy oddział zostanie urządzony dzięki wsparciu unijnemu w ramach projektu "Moje wesołe przedszkole". 3 i 4-latki będą miały zapewnione bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę podczas 5-godzinnych zajęć. Koordynatorem tego projektu jest Alicja Pietrzak, nauczycielka ZS w Krzywdzie. Przetarg na urządzenie sali wygrała firma Jerzego Gajownika z Krzywdy. 

Plac zabaw i pomoce

Z "projektowych" pieniędzy obok szkoły zostanie urządzony dodatkowy plac zabaw, będą zakupione zabawki, pomoce dydaktyczne, prowadzone zajęcia dodatkowe dla dzieci, a także organizowane wyjazdy. Dotacja będzie wykorzystana również na wynagrodzenia nauczycieli i personelu. Zajęcia dodatkowe obejmą także dzieci ze starszych grup przedszkola. Będą to m.in. zajęcia: z języka angielskiego, gimnastyki korekcyjnej, zajęcia z pedagogiem, logopedyczne, plastyczne, przyrodnicze, ruchowo-sportowe, rytmiczno-taneczne, kulinarne, zabawy interaktywne oraz kodowanie na dywanie. W planach są też wyjazdy edukacyjne do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz JuraParku w Bałtowie. One również będą współfinansowane ze środków europejskich.

Do 2020 r.

Całość projektu "Moje wesołe przedszkole" opiewa na sumę 655 tys. zł z czego  z RPO woj. lubelskiego gmina Krzywda otrzyma prawie 557 tys. zł, a z własnego budżetu wyłoży około 100 tys. zł.  Projekt potrwa do października 2020 r.


Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.