Wieczornica patriotyczna w ZS nr 3

wiadomosci Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz wystawienia reprezentacji na oficjalnej części obchodów 11 listopada i na biegach ulicznych, kilka dni wcześniej zorganizowali wieczór z historią w tle.

Łuków24

Opublikowano: 14 listopada 2018 10:16 | Aktualizacja: 14 listopada 2018 10:16

7 listopada w murach szkoły odbyło się spotkanie - tzw. wieczornica patriotyczna „Polskie drogi do niepodległości”. Uczniowie ZS nr 3 zaprosili na nie rodziców i przybliżyli drogę ojczyzny do odzyskania niepodległości. Młodzież wykonywała utwory poetyckie, a chór szkolny śpiewał m.in. "Rotę", "Pierwszą brygadę", "Piechotę" czy "Wojenko, wojenko".

Obecni przedstawili też gościom najważniejsze wydarzenia z historii Polski, od czasu zaborów aż do współczesności. Wieczornicę zakończyło wykonanie piosenki "Mury". Jak dodają przedstawiciele placówki, wspólne świętowanie stało się też okazją do zaprezentowania rodzicom talentów i wspaniałej postawy ich dzieci.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.