Wielkanocny korowód z palmami

wiadomosci Widowiskowo wyglądały obchody Niedzieli Palmowej w Hordzieżce w gminie Adamów. W miejscowości tej przeszedł barwny pochód z palmami.

Łuków24

Opublikowano: 18 kwietnia 2019 09:44 | Aktualizacja: 18 kwietnia 2019 09:44

Hordzieżka w gminie Adamów była w zeszłą niedzielę najprawdopodobniej najbardziej barwną miejscowością w powiecie łukowskim. 15 kwietnia na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy przeszedł barwny korowód z palmami wielkanocnymi. Organizatorem imprezy folklorystycznej „Polska tradycja - wspólny czas” było miejscowe Koło Przyjaciół Tradycji „Szalinówka” oraz Dom Kultury w Woli Gułowskiej.

Uczestnicy przeszli z wielkanocnymi palmami z budynku szkoły do miejscowej kaplicy gdzie odbyła się msza święta. Palmy nieśli między innymi mieszkańcy, samorządowcy na czele z wójtem gminy Adamów Karolem Ponikowskim i poseł Sławomir Skwarek. Podczas nabożeństwie zespół młodzieżowy „Intro” oraz zespoły ludowe zaprezentowały program muzyczny o tematyce wielkopostnej.

Gdy wszyscy wrócili do szkoły w Hordzieżce, w miejscu tym odbyła się dalsza część spotkania. Obecni mogli dowiedzieć się, jak własnoręcznie tworzyć wielkanocne palmy, rozstrzygnięto też konkurs rzeźbiarski i konkurs wiedzy o wielkanocnych tradycjach. Na koniec zorganizowano wielkanocny poczęstunek i symboliczne dzielenie się jajkiem.
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.