Wyniki badań late poll: Andrzej Duda powiększył przewagę

Według kolejnych wyników sondażowych to Andrzej Duda obejmie urząd prezydenta w następnej kadencji | foto DSM/Archiwum

wiadomosci Wzrosła różnica między Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim, na korzyść tego pierwszego - wynika z badania sondażowego late poll.

dsm

Opublikowano: 12 lipca 2020 23:10 | Aktualizacja: 12 lipca 2020 23:10

W niedzielę, 12 lipca, o godz. 21 zakończyło się głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce. Według pierwszych sondażowych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich więcej głosów uzyskał Andrzej Duda - 50,4 proc. Rafał Trzaskowski zdobył 49,6 proc.

 

Znamy już wyniki sondażowe late poll, przeprowadzane już po zakończeniu wyborów. Wskazują one, że różnica między kandydatami jeszcze się powiększyła. Według nich Andrzej Duda uzyskał 50,8 proc. poparcia, a Rafał Trzaskowski 49,2 proc głosów.

 

Na oficjalne wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać, co najmniej do jutrzejszego poranka.

 

Obywatele w kraju i za granicą mieli do wyboru dwóch kandydatów: urzędującego aktualnie prezydenta Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego, kandydata wystawionego przez Koalicję Obywatelską, będącego jednocześnie aktualnym prezydentem Warszawy. Pierwszą odsłonę wyborów wygrał Andrzej Duda, uzyskując 43,50 proc. głosów (8,45 mln głosów), Rafał Trzaskowski zebrał 30,46 proc. głosów (5,92 mln głosów).

 

W pierwszej turze do walki o fotel prezydenta stanęło 11. kandydatów.

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • avatar

  24 dni temu | ocena +2 / -0

  Do menolowe+

  Nie tylko zwolennicy Rafała mają wyższe wykształcenie:), nie tylko zwolennicy Rafała znają języki obce, nie tylko zwolennicy Rafała są ludźmi majętnymi :) Dla mnie zwolennicy Rafała kojarzą się przede wszystkim z PRLem, RWPG, Układem Warszawskim, a nawet z zakładami karnymi. Dziwna rzecz że to właśnie tam Rafał, czy cała KO zwycięża.

 • avatar

  24 dni temu | ocena +2 / -3

  mENELOWE+

  Do "Łukowiak" i całej kasty ideologi PIS-owskiej => w przeciwieństwie do was, szanujemy wasz wybór bo jesteśmy przeważnie młodymi ludźmi z wyższym wykształceniem którzy wyjechali z tego zadupia jakim jest Łuków w poszukiwaniu pracy. Tak dokładnie tą drogą do siedlec którą PIS-owscy oligarchowie obiecują od lat naprawić ale jak to wasz prezydent stwierdził idźcie do samorządu bo ja wam na inwestycje nie dam, co najwyżej w 24h godziny podpiszę stos małych ustaw wprowadzających kilkanaście małych podatków od CUKRU, od WODY, od ŚMIECI a w zamian za to nie zwaloryzuje wam emerytur i dam wam 13 mhh czyli znowu zabiorę wam około 60zł/mc. A wy dalej sie cieszcie że rząd i ja wam dajemy a samorząd egzekwuje nasze nowe małe podatki które tak lubicie chodząc do sklepu, płacąc za musztardę i zupki instant bo jak tak dalej będziemy doić państwo to i na olej wam nie starczy :) Pozdro Dawny Łukowiak

 • avatar

  24 dni temu | ocena +7 / -2

  Łukowiak

  Ciekawy jestem czy lukowscy 'trzaskosie' z godnością przeżyją porażkę, czy na odwrót, będą obrażać Pana Prezydenta Andrzeja Dudę

 • avatar

  24 dni temu | ocena +6 / -1

  Aruchna

  No to Rafałek trzasną sobie baranka 🐏🐏🐏🐏🐏🐏🐏🐏🐏

 • avatar

  25 dni temu | ocena +7 / -1

  On

  Brawo Panie Prezydencie, brawo, brawo