Reklama

Reklama

Wyrok za defraudację

Opublikowano: wt, 26 lip 2016 11:27
Autor:

Wyrok za defraudację - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczęło się od kontroli Najwyższej Izby Kontroli. Sprawa prezes Łukowskiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt zakończyła się wyrokiem.

Reklama

Urszula K., zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Lublinie, przywłaszczyła należące do Łukowskiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt pieniądze w kwocie 279 tys. zł. Teraz wszystko musi oddać.  

Problemy łukowskiego Towarzystwa zaczęły się w 2013 roku po kontroli dokonanej przez inspektorów Najwyższej Izby Kontroli. Sprawdzane finanse i dokumentacja wzbudziły zainteresowanie NIK. Kontrola wykazała wówczas szereg nieprawidłowości w sposobie wydatkowania pieniędzy. Wkrótce pojawił się zarzut wobec Urszuli K. Miała od stycznia 2011 roku do września 2012 roku wypłacić z konta ŁTPZ 279 tys. zł i przywłaszczyć. Nieprawidłowości miały także dotyczyć dokumentacji wyłapywanych i przekazywanych do adopcji zwierząt.  

Urszula K. tłumaczyła, że pieniądze pobierane z konta Towarzystwa przeznaczała na zakup bud i kojców. Na dowód tego przedstawiła dwie faktury o wartości ok. 250 tys. zł. Wystawiła je firma z Włocławka. Kontrola wykazała jednak, że firma wystawiająca fakturę to „firma-krzak”. Dokumenty potwierdzające zakupy zostały wystawione w ciągu jednego miesiąca i to miesiąca kontroli NIK.  

21 lipca sprawa w Sądzie Okręgowym w Lublinie dobiegła końca. Urszula K. została skazana na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, grzywnę w wysokości 4,5 tys zł. oraz zwrot 280 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.