Reklama

Reklama

Z Łukowa pojedziemy bezpośrednio do Pragi

Opublikowano: czw, 2 sty 2020 11:11
Autor:

Z Łukowa pojedziemy bezpośrednio do Pragi  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Transportu Kolejowego przyznał czeskiemu przewoźnikowi Leo Express Global otwarty dostęp dla pociągów uruchamianych od granicy polsko-czeskiej w Zebrzydowicach do Terespola. Urząd zobowiązał jednak przewoźnika do wykonywania aż czterech kursów dziennie przez 5 kolejnych lat.

Reklama

Decyzja z 13 grudnia 2019 r. o otwartym dostępie obowiązywać będzie przez 5 kolejnych lat. – Przewoźnik powinien wykonywać połączenia w częstotliwości i pełnej relacji, którą sam wskazał we wniosku. Odstępstwo od tej reguły jest możliwe jedynie wówczas, gdy przyczyną braku możliwości realizacji otwartego dostępu będą okoliczności niezależne od przewoźnika – poinformował Urząd Transportu Kolejowego. To może stanowić dla Leo Expressu problem, nie ma on bowiem tak rozbudowanej bazy taborowej. Przewoźnik stoi też na stanowisku, że regulator nie może zobowiązać go do wykonywania wszystkich kursów.

Leo Express otrzymał możliwość zatrzymywania się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na stacjach Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice Ligota, Katowice, Sosnowiec Główny, Dąbrowa Górnicza, Zawiercie, Włoszczowa Północ, Opoczno Południe, Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Łuków oraz Terespol. Otwarty dostęp został przyznany zgodnie z wnioskiem przewoźnika do 10 grudnia 2024 r.


Już wcześniej UTK zezwolił Leo na wykonywanie kursów od granicy polsko-czeskiej, przez Katowice i Kraków do Medyki. Od ubiegłego roku w ramach otwartego dostępu kursują weekendowe połączenia z Krakowa do Pragi.


Źródło: Rynek-kolejowy.pl


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.