Zajęcia prozdrowotne dla przedszkolaków

wiadomosci Około setka dzieci z grupy przedszkolnej Szkoły Podstawowej w Dębowicy, Przedszkola Integracyjnego nr 1 i Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie wzięła udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących higieny jamy ustnej. Prowadzili je przedstawiciele łukowskiej szkoły medycznej.

Łuków24

Opublikowano: 30 listopada 2018 09:12 | Aktualizacja: 30 listopada 2018 09:12

Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie w roku szkolnym 2018/2019 kontynuuje realizację zajęć z zakresu profilaktyki higieny jamy ustnej. Spotkania odbywające się w pracowniach szkoły skierowane są do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Łukowa i powiatu łukowskiego.

Ich celem jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zasad prawidłowej higieny jamy istnej i zapobiegania próchnicy. Uczestnicy zajęć nabywają umiejętność prawidłowego mycia zębów oraz korzystania ze szczoteczki elektrycznej. Poznają również zasady zdrowego żywienia, jako czynnika gwarantującego utrzymania zdrowia dla ich zębów.

Zajęcia prozdrowotne są okazją do zapoznania się z pracą higienistki stomatologicznej, obejrzenia wyposażenia gabinetu dentystycznego i odbycia wizyty adaptacyjnej. Są dostosowane do wieku uczestników, odbywają się w formie pogadanki oraz warsztatów prowadzonych przez słuchaczki kierunku higienistka stomatologiczna pod kierunkiem nauczyciela - Ewy Wysokińskiej.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.