Zgłoś policjanta do konkrusu

wiadomosci Do końca maja można wskazywać policjantów zasługujących na zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie "Policjant który mi pomógł". Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie funkcjonariuszy, którzy cechują się wyjątkowym profesjonalizmem i empatią wobec osób dotkniętych przemocą w rodzinie.

Łuków24

Opublikowano: 15 maja 2019 11:21 | Aktualizacja: 15 maja 2019 11:21

W całym kraju trwa 12. edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Od początków trwania zabawy, czyli od 2008 roku wyłoniono już 55 laureatów zasługujących w ocenie społeczeństwa na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.

Policjantów, którzy zasługują na wyróżnienie można zgłaszać do 31 maja. Można to uczynić za pośrednictwem strony internetowej www.policjant.niebieskalinia.pl, gdzie znajduje się formularz i regulamin konkursu.

Policjanta może zgłosić osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Natomiast laureatów konkursu - najlepszą piątkę - wybierze Kapituła, w skład której wchodzą pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbywa się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać także drogą mailową: [email protected] lub pocztą na adres: „Niebieska Linia”, 02-121 Warszawa, ul. Korotyńskiego 13.

W akcji uczestniczy Biuro Prewencji KGP, Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Honorowy patronat nad konkursem objął Komendant Główny Policji, zaś sama uroczystość wręczenia wyróżnień zostanie wpisana w Centralne Obchody Święta Policji.


Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.