Reklama

Reklama

Znalazł minę przeciwpiechotną

Opublikowano: pon, 5 wrz 2016 11:00
Autor: | Zdjęcie: KPP Łuków

Znalazł minę przeciwpiechotną - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojny światowe do dzisiejszego dnia kryją wiele tajemnic. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Stanin, który na swoim polu znalazł minę przeciwpiechotną. Niewybuch został zabezpieczony przez policjantów, a wkrótce zostanie zdetonowany przez saperów.

Reklama

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy na terenie powiatu łukowskiego odnaleziony został niewybuch pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Wielokrotnie mieszkańcy tego regionu odnajdują tego typu niebezpieczne przedmioty podczas zwykłych prac ogródkowych, prac przy posesjach, czy też podczas pobytu w lesie.

Tym razem wybuchowe znalezisko przypadkowo odnalazł mieszkaniec gminy Stanin. Mężczyzna pracując na polu znalazł przedmiot przypominający niewybuch i natychmiast powiadomił policję. Okazało się, że jest to mina przeciwpiechotna pochodząca z czasów II wojny światowej. Mundurowi do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko. Wkrótce na miejsce przybędą saperzy, którzy zabiorą minę do neutralizacji na poligonie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce oznaczyć w taki sposób, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Jej zadaniem będzie zabezpieczenie terenu i powiadomienie saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.