Znany kucharz w ZS nr 2

wiadomosci 20 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie wzięło udział w kursie gastronomicznym ze znanym kucharzem Robertem Sową. Młodzież uczyła się m.in. wykonywania potraw na business lunch.

Łuków24

Opublikowano: 26 listopada 2018 09:00 | Aktualizacja: 26 listopada 2018 09:00

Uczniowie gotowali zupę hiszpańską z kiełbasą chorizo, oliwkami i świeżo siekaną kolendrą, piersi z kaczki z karmelizowanymi jabłkami i rodzynkami oraz torcik bezowy z kremem waniliowym i owocami. Młodzi kelnerzy otrzymali olbrzymią dawkę praktycznej wiedzy, certyfikat uczestnictwa w warsztatach oraz książę z autorskimi przepisami kulinarnymi Roberta Sowy wraz z osobistym autografem.

Robert Sowa to polski kucharz, restaurator, autor książek kucharskich, nauczyciel m.in. Karola Okrasy. W przeszłości był kucharzem reprezentacji Polski w piłce nożnej, a także jurorem programu Top Chef. Był też właścicielem słynnej na cały kraj restauracji Sowa i Przyjaciele. Do Łukowa restaurator zawitał 22 listopada. Podczas warsztatów kulinarnych przekazywał wskazówki, wymieniał doświadczenia i degustował potrawy przygotowane przez uczniów. Natomiast Zespół Szkół nr 2 otrzymał prawo do wytypowania ucznia, który będzie reprezentował placówkę finale konkursu „Kulinarny Talent” odbywanego podczas Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro w Nadarzynie. Konkurs ten zaplanowano na marzec przyszłego roku.

Organizatorem warsztatów był kierownik szkolenia praktycznego, nauczyciel ZS nr 2 Dariusz Olszewski. Inicjatywę wsparły również nauczycielki przedmiotów gastronomicznych Anna Przeździak i Lucyna Grono.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.